Kostka brukowa – najważniejsze parametry

Kostka brukowa – najważniejsze parametry

Decydując się na zakup kostki brukowej należy wziąć pod uwagę jej najważniejsze parametry. Jeśli kostka brukowa ma służyć jedynie ludziom, a więc jeśli to tylko ludzie będą po niej chodzili to nie powinna mieć ona zbyt grubej warstwy. Jeśli jednak układa się z niej ulice, to wtedy powinno się pomyśleć o tym, aby była ona gruba. Dobra kostka powinna być oczywiście odporna na ściskanie, ale też na złe warunki atmosferyczne. Dzięki temu będzie ona mogła wydłużyć swoją żywotność i zwiększyć własną funkcjonalność.

Jaka powinna być nasiąkliwość kostki brukowej?

Kostka brukowa

Kostka brukowa

Przy wyborze kostki należy zwrócić uwagę również na jej nasiąkliwość, która nie powinna być wyższa niż 5 procent. W ten sposób będzie ona optymalna. Warto poprosić więc fachowca o radę w tej sytuacji, jeśli przyjdzie klientowi kupować kostkę brukową, aby nie podjąć złej decyzji. Dobra kostka nie powinna się też zbytnio ścierać, musi być odporna na zamarzanie. Wtedy też stanie się ona zdecydowanie bardziej uniwersalna, więc takie właśnie materiały cieszą się największym zainteresowaniem ze strony klientów.

Ważna rola koloru

Sprzedaż kostki brukowej odbywa się np. w wielu hurtowniach. Udając się do takiej hurtowni powinno zwrócić się też uwagę na kolor kostki brukowej, która nie powinna zawierać w sobie żadnych:

  • czarnych smug,
  • białych plam.

Jeśli tak właśnie się dzieje, to jest to znak dla klienta, że takiej kostki nie powinno się absolutnie kupować, gdyż zastosowano w niej złe składniki. Mogło się też tak stać, że zostały one źle wymieszane, dlatego też koloru nie można lekceważyć. Poza tym umiejętne dopasowanie koloru sprawi, że klient będzie miał większe pole manewru podczas układania nawierzchni z kostki brukowej. Trzeba jednak wiedzieć, na jakim kolorze danej osobie zależy.

 

Mateusz Gruszeczka

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box