Wózki taczkowe uniwersalne i spawalnicze

Wózki taczkowe uniwersalne i spawalnicze

Wózki magazynowe to jedno z podstawowych rozwiązań stosowanych w miejscach, w których wymagane jest przemieszczanie surowców w procesie produkcyjnym oraz towarów w magazynie. Na rynku dostępnych jest wiele ich typów wózków magazynowych, odpowiednich do wykonywania różnego rodzaju zadań. Są wśród nich zarówno rozwiązania uniwersalne, jak i rozwiązania wyspecjalizowane, przystosowane do konkretnych typów ładunków.

Uniwersalną konstrukcją wózków magazynowych, używanych w różnego rodzaju pracach, jest wózek taczkowy. Składa się ze stalowej najczęściej ramy z platformą na kółkach. Na platformie wózka taczkowego można sprawnie transportować różnego typu ładunki o sporej wadze oraz gabarytach. Platforma wózków taczkowych jest często wyposażona w różnego typu elementy zabezpieczające ładunek, np. pasy mocujące bądź uchwyty. Wózki taczkowe wyposażone są standardowo w zestaw kołowy, przystosowany do różnego rodzaju nawierzchni. Najczęściej są to koła gumowe, również pompowane, które neutralizują wszelkie drgania. Pozwala to stabilnie przemieszczać ładunki po chodnikach, kostce brukowej oraz innych nierównościach.

Wózki taczkowe są uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdza się również w zastosowaniach nieprzemysłowych. Doskonale nadaje się do przemieszczania paczek, skrzynek oraz innych ładunków, dzięki czemu będzie poręcznym wyposażeniem również w gospodarstwach domowych. Specjalną wersja wózków taczkowych są wózki schodowe, pozwalające na przenoszenie towarów pomiędzy piętrami.

Jednym z typów wózków magazynowych specjalistycznych jest wózek spawalniczy, pozwalający na bezpieczny i sprawny transport butli z gazem spawalniczym. Wózki tego rodzaju są typem dwukołowych wózków taczkowych, przystosowanych jednak do przewożenia konkretnego typu ładunku. Wózek do butli spawalniczej to wyposażenie potrzebne tam, gdzie wykonuje się intensywne prace związane ze spawaniem, wymagające odwożenia z miejsca pracy pustych butli oraz dostarczania pełnych. Używane w procesie spawania butle mają często dużą masę, a dzięki wózkowi może je swobodnie przewozić jedna osoba, co może znacznie usprawnić bieżącą pracę. Wózek do butli spawalniczej może być przystosowany również do przewożenia dwóch butli jednocześnie.

Wózek do butli z gazem to rozwiązanie, które sprawdzi się również w gospodarstwach domowych, szczególnie na wsi, gdzie pojawia się konieczność dostarczenia butli np. z miejsca zakupu do miejsca jej używania.

Wózki taczkowe wszystkich rodzajów mają również tę zaletę, że zajmują niewiele miejsca. Są dzięki temu łatwe w przechowywaniu oraz transportowaniu.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box