Smartfon Wiko Ufeel

Smartfon Wiko Ufeel
Britons are never more comfortable than when talking about the weather.John Smith, Flickr.

Dzięki współpracy z firmą Wiko udostępniliśmy smartfony Wiko Ufeel naszym czytelnikom, którzy chcieli zostać testerami. Oto ich finalny werdykt!

Wszystkie recenzje napisane przez naszych czytelników miały wiele punktów wspólnych. Wiko Ufeel został w nich doceniony za wygląd, całkiem niezły (należy tu podkreślić: jak na ten przedział cenowy) aparat i całkowicie bezproblemowy oraz szybki czytnik linii papilarnych, zintegrowany z przyciskiem Home. Trzy niezależne testy wykazują również, że połączenie czterordzeniowego procesora MediaTek MT6735, 3 GB pamięci RAM i systemu Android w wersji 6.0 zapewnia płynne, stabilne działanie telefonu i nie powoduje żadnych kłopotów przy pracy z bardziej wymagającymi mobilnymi aplikacjami. To bardzo ważne, gdyż największym minusem telefonów w cenie zbliżonej do wartości Wiko Ufeel jest właśnie płynność działania systemu i kłopoty z uruchamianiem zaawansowanych aplikacji. Znacznie dłuższe wersje przytoczonych recenzji, razem ze zdjęciami zrobionymi aparatem zamontowanym w Wiko Ufeel, znajdziecie oczywiście na naszej stronie internetowej. Podsumowując: Wiko Ufeel z pewnością przypadł do gustu naszym czytelnikom, którzy otrzymali ten model do testów. I my również go polecamy.

Recenzje użytkowników o telefonie Wiko Ufeel:

Paweł

Telefon jest smukły, dobrze wykonany, a obudowa jest dobrze spasowana i po kilku tygodniach użytkowania nie słychać żadnego skrzypienia czy innych tego typu wad obudowy. Ekran pokryto szkłem 2.5D, które jest delikatnie zaokrąglone na brzegach, co robi naprawdę dobre wrażenie. Dla niektórych wadą może być rozdzielczość wynosząca ..tylko” 720*1280 pikseli, ale dla zdecydowanej większości użytkowników te 294 ppi jest wystarczające. Czytnik linii papilarnych, zintegrowany z przyciskiem Home działa naprawdę sprawnie i rozpoznaje bezbłędnie nawet krótkie przyłożenie palca. MediaTek MT6735 w połączeniu z 3 GB pamięci RAM wystarcza do szybkiego uruchamiania aplikacji i utrzymywania ich w pamięci. Mając uruchomionych kilka programów, nie zauważyłem żadnych „przycięć” podczas przełączania się między nimi. Telefon jest godny polecenia i w tym przedziale cenowym trudno znaleźć coś lepszego.

Jacek

Wiko Ufeel spisał się bardzo dobrze i jestem naprawdę zadowolony, że nie muszę go oddawać. W moim przypadku używanie smartfonu to przede wszystkim korzystanie z aplikacji. Mam zainstalowanych kilka różnych komunikatorów, aplikacje Google, Outlook, SketchBook i program do grafiki 3D. Wszystko działa płynnie: od momentu, kiedy dostałem Wiko Ufeel, aż do teraz nie zauważyłem jakichś opóźnień czy spowolnień. Jeżeli chodzi o robienie zdjęć, Wiko Ufeel radzi sobie znakomicie. Gdy mamy bardzo dobre oświetlenie, zdjęcia są naprawdę udane. Przez ponad dwa tygodnie używania miałem okazję wypróbować go w wielu sytuacjach, z którymi znakomicie sobie poradził. Komu można go polecić? Wydaje mi się. że to telefon dla wszystkich. Z jednej strony ma duże ambicje, jeżeli chodzi o aparat oraz design, z drugiej zapewnia dobrą wydajność przy korzystaniu z aplikacji. Z powodzeniem nadaje się również na telefon biznesowy.

Tomasz

Wykonanie jest bardzo dobre, wszystko jest dobrze dobrane, a trzymając telefon w dłoni, nie mamy wrażenia obcowania z plastikową zabawką. Ufeel jest też odporny: przez okres testowania nie „zaliczył” żadnej rysy tudzież innych uszkodzeń. 5-calowy ekran wypada korzystnie. Gęstość 294 ppi nie jest wybitna, ale ostrość jest jak najbardziej w porządku, podobnie jak jasność i kolory, których nasyceniem można sterować w opcji Mira-Vision. Czytnik linii papilarnych działa poprawnie. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przyporządkowania dowolnej aplikacji lub kontaktu do jednego z pięciu odcisków palców. 3 GB pamięci RAM pozwalają na płynną pracę nawet przy wielu uruchomionych aplikacjach. Nawet wymagające gry nie zacinają się. Wiko Ufeel to ciekawy smartfon ze średniej półki. Z czystym sumieniem mogę go polecić użytkownikom, którzy do codziennej pracy i zabawy nie potrzebują drogich sztandarowych urządzeń.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box