Przegląd techniczny pojazdu – czyli wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu!

Przegląd techniczny pojazdu – czyli wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przeglądy rejestracyjne dla posiadaczy różnego rodzaju pojazdów są obowiązkowe. Wskazuje to, że konieczne jest wykonanie badania technicznego pojazdu na przeznaczonych do badania stacjach diagnostycznych w celu dopuszczenia pojazdu do ruchu. Jak często wykonuje się przegląd techniczny pojazdu? Jak wygląda i gdzie się zgłosić? Zachęcam do lektury. Odpowiedzi znajdują się w poniższym materiale!

Przegląd techniczny pojazdu – jak często?

Nowe pojazdy po rejestracji poddawane są przeglądowi rzadziej, natomiast większość pojazdów musi przechodzić okresowe badanie techniczne raz na rok. Wpływ na to ma przede wszystkim chęć uniknięcia ewentualnych niebezpiecznych sytuacji związanych z niesprawnie działającym pojazdem. Niektóre grupy pojazdów muszą być poddawane przeglądowi co rok i należą do nich:

  • pojazdy uprzywilejowane,
  • samochody przeznaczone do zarobkowego przewozu ludzi (taksówki, mini busy),
  • pojazdy przewożące niebezpieczne towary,
  • pojazdy używane do nauki jazdy oraz egzaminów państwowych.

Autobusy komunikacji miejskiej przechodzą przegląd techniczny co 6 miesięcy, natomiast wszystkie odstępstwa od zasad możliwe są w przypadku gdy pojazd zostaje skierowany na dodatkowy przegląd techniczny.

Badanie techniczne – jak wygląda i gdzie się zgłosić?

Podczas przeglądu rejestracyjnego sprawdza się przede wszystkim hamulce, układ kierowniczy, zawieszenie pojazdu, oświetlenie, ogumienie, pasy bezpieczeństwa, nadwozie, układ wydechowy, obowiązkowe wyposażenie oraz emisję zanieczyszczeń. Przeglądów dokonuje wykwalifikowany personel stacji diagnostycznych. Osobom, które muszą poddać pojazd okresowemu badaniu technicznemu, pomoże stacja diagnostyczna Lublin. Skorzystanie z fachowej usługi jest gwarancją dobrze przeprowadzonego przeglądu rejestracyjnego.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box