Projekty crowdfundingowe

Projekty crowdfundingowe
After countless leaks and endless rumours, it has now been officially unveiled.Erin Doe, Unsplash.

Prezentujemy najciekawsze projekty, produkty i usługi związane z technologią, do których powstania dochodzi za pośrednictwem finansowania społecznościowego.

Vinci – NAJINTELIGENTNIEJSZE SŁUCHAWKI NA ŚWIECIE

Vinci nie tylko odtwarzają dźwięk i wyciszają hałas. Zastępują także smartfon (łączność 3G, moduł GPS, Wi-Fi i Bluetooth), a o ich samodzielności świadczy wbudowany wyświetlacz (który jest równocześnie dotykowym padem) i pamięć 32 GB. Mało tego, zastąpią one także odtwarzacz muzyczny, dyktafon i… opaskę badającą aktywność sportową – same mierzą chociażby liczbę kroków, średnią szybkość biegu oraz tempo bicia naszego serca. Słuchawki można obsługiwać przez dotyk albo po prostu głosowo, tak jak większość współczesnych asystentów systemowych. Przesyłanie dźwięku jest oczywiście bezprzewodowe, podobnie jak ładowanie.

Cena: 541 zł (Vinci)/794 zł (Vinci Pro); Kickstarter, zbiórka trwa (udana)

Gate – INTELIGENTNY ZAMEK DO DRZWI

Gate to zamek do drzwi z wbudowaną klawiaturą i kamerą, łączący się z Siecią i smartfonami. Pozwala zapomnieć o tradycyjnych kluczach, a w razie czego zdalnie otworzyć mieszkanie znajomym czy kurierowi. Gate skrywa też w swoim wnętrzu czujniki ruchu, system audio (głośniki + mikrofon) i kamerę wideo. Dzięki temu możemy zdalnie obserwować osoby, które podchodzą do naszych drzwi i prowadzić z nimi rozmowę.

Cena: 1250 zł; Indiegogo; zbiórka udana.

HeatVanish – GUMKA MYSZKA WYMYŚLONA NA NOWO

Wadą długopisu HeatVanish jest tylko to, że wymaga stosowania specjalnego atramentu, który znika pod wpływem ciepła. Sam długopis okazuje się za to maksymalnie prosty w użyciu. Ma wbudowany akumulator (ładowanie przez Micro USB), który zasila elektryczną grzałkę. Ta ostatnia zabezpieczona jest dodatkową skuwką oraz wyposażona w system automatycznego wyłączania po 15 sekundach.

Cena: ok. 150 zł; Kickstarter; zbiórka trwa

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box