Pozycjonowanie

Pozycjonowanie

Jak skutecznie i bezpiecznie wypozycjonować stronę to pytanie, które nurtuje nie jedną osobę. Nie tylko właściciele firm czy portali internetowych borykają się z tym problemem ale również firmy, które specjalizują się w pozycjonowaniu stron.

Algorytm Google jest to jedna wielka tajemnica, wyszukiwarka nigdy nie publikuje co dokładnie trzeba robić by witryna osiąga zadowalające wyniki. Wytyczne te są wielką tajemnicą a firmy prześcigają się w najróżniejszych badaniach, testach, porównaniach, które mają przynieść im odpowiedź, co w danym momencie ma większą moc, co może zaszkodzić pozycjonowanej stronie a co zaszkodzić. Analiza ta jest nie tyle kosztowna ale głównie czasochłonna. Czas w tym wszystkim jest rzeczą bardzo ważna, ponieważ aby poznać dokładne wyniki testu musimy zarówno stworzyć przykładowo dwie identyczne strony, musimy napisać do nich teksty ale również musimy odpowiednio ją podlinkować. Linkowanie musi być rozłożone w czasie i jak wiadomo link musimy otoczyć tekstem, im więcej tekstu tym lepiej. Dopiero tak stworzone witryny mogą dać nam odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Odpowiedź tą dostaniemy jednak po dłuższym czasie, ponieważ wyszukiwarka nim zaktualizuje wszystkie linki prowadzące na stronie, wypromuje daną frazę to musi minąć okres minimum miesiąca czasu. Test może dać nam odpowiedź na dane pytanie ale i nie musi a pytań które są ważne dla firm pozycjonujących jest gigantyczna ilość. Znaleźć odpowiedź na większość z nich to długie miesiące testów i badań a niestety czas nieubłaganie ucieka a wraz z nim wyszukiwarka może prowadzić kolejną ą aktualizację algorytmu a tym samym wszystkie badania musimy wykonywać od początku.

Wiele firm, które zajmują się pozycjonowania, oferują również szkolenia z zakresu pozycjonowania. Szkolenia te jednak zazwyczaj dotyczą ściśle określonej rzeczy i nawet jeśli otrzymana wiedza jest trafna i prawdziwa to jeśli nie znamy wszystkich tajników pozycjonowania to wiedza otrzymana na szkoleniu praktycznie nic nam nie da.

By osiągnąć sukces w pozycjonowaniu trzeba nie tylko prawidłowo wykonać optymalizację strony, stworzyć profesjonalne teksty na stronę ale również zadbać o linki przychodzące w odpowiedniej ilości jak i odpowiedniej jakości. Linki muszą wyglądać naturalnie, być zdywersyfikowane oraz muszą mieć zróżnicowane anchory. Muszą również spełniać szereg innych warunków, których jest ogromna ilość. Samo katalogowanie, które jeszcze rok temu dawało olbrzymie efekty, teraz stanowi niewielki promil skuteczności. Teraz tylko wartościowe bazy stron pomagają promowanej witrynie.

Pozycjonowanie stron to jedna z trudniejszych dyscyplin, jest to usługa która cieszy się olbrzymią popularnością, jednak mimo iż wybierzemy firmę specjalizującą się w pozycjonowaniu i tak nie mamy gwarancji iż nasza witryna zacznie zdobywać ruch z wyszukiwarki dzięki wysokim pozycjom.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box