Powłoka hydrofobowa szyb

Powłoka hydrofobowa szyb

Przy zamawianiu wyrobów szklanych warto zamówić nałożenie dodatkowej ochronnej powłoki hydrofobowej. Jest ona doskonałym i innowacyjnym środkiem do ochrony szklanej powierzchni przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, śladami wilgoci, twardej wody i drobnoustrojami.

Powłoka hydrofobowa szyb

Nakładanie żywic polimerowych odbywa się w kilku etapach, w wyniku, czego na szkle powstaje warstwa ochronna, która dosłownie odpycha wilgoć i brud. W przeciwieństwie do powłok silikonowych i woskowych, które chronią tylko przez kilka miesięcy, hydrofobowa powłoka na bazie żywic polimerowych może trwać do 5 lat. Przyczyna leży w unikalnej kompozycji, która po nałożeniu staje się częścią powierzchni szkła ze względu na silne wiązanie chemiczne na poziomie molekularnym.

Charakterystyczne cechy powłok hydrofobowych szyb

  • Zalecane do szklanych pryszniców i szyb samochodowych
  • Odporne na plamy i kamień
  • Zachowują oryginalny wygląd szkła
  • Przyjazne dla środowiska i neutralne chemicznie w przypadku większości produktów
  • Zapobiegają wzrostowi bakterii w celu poprawy higieny
  • Oszczędzają czas i wysiłek podczas czyszczenia szklanych powierzchni.

Powłoka hydrofobowa szyb samochodowych

Przejrzystość szkła zapewnia dobre widzenie kierowcy podczas jazdy samochodem. Brak odblasków i zanieczyszczenia to główne wymagania dla przedniej szyby samochodu. Wszystko to jest ważne, aby kierowca mógł szybko i poprawnie ocenić sytuację na drodze i podjąć właściwą decyzję. Na przykład, w przypadku wadliwych piór wycieraczek użytkowanie samochodu jest zabronione i słusznie: pogorszenie widoku, na przykład po wjechaniu do kałuży może spowodować wypadek. Dlatego wszelkie środki autochemiczne, które poprawią bezpieczeństwo jazdy, mogą być tylko mile widziane.

Zadaniem takich środków jest stworzenie powłoki na szklanej powierzchni z właściwościami hydrofobowymi. Powłoka ta odpycha cząsteczki wody, zapobiegając ich przywieraniu do głównej powierzchni. Na podstawie tej właściwości tworzone są powierzchnie samoczyszczące. W przypadku samochodu, w którym prawie wszystkie zanieczyszczenia są roztworami wodnymi, pokrycie szyby specjalnym związkiem zapewni czystą powierzchnię bez konieczności mechanicznego czyszczenia.

Dlaczego warto korzystać z powłok hydrofobowych szyb w samochodzie?

Specjalne związki nakładane na szkło samochodowe, czyni je hydrofobowymi. Co to daje? Po pierwsze, woda opadająca na takie szkło nie przylega, lecz toczy się pod wpływem grawitacji lub wiatru. Po drugie, wyklucza się tworzenie się dużych kropelek, które utrudniają widzenie kierowcy. Po trzecie, zmniejsza się zanieczyszczenie szkła cząstkami stałymi pyłu przenoszonymi na kropelkach. Okazuje się, że szkło jest czyste i samo się wysusza. Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów na drodze jest najważniejsze, więc warto zainwestować w środki do wytworzenia powłoki hydrofobowej. Dobrej, jakości produkty tego typu dostępne są na stronie internetowej http://nanocape.pl/.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box