Odzież militarna

Odzież militarna

Odzież militarna to nie tylko charakterystyczna kolorystyka ubrań, ale także wiele innych cech wyróżniających ten styl. Jak powinna wyglądać militarna stylizacja, aby nie okazała się jedynie kiczowatym strojem, lecz stała się sposobem bycia? W modzie nie trudno o przesadę. Sprawdź, jak się ubrać, by wywołać efekt „wow”.

Militarny look – co to takiego?

Odzież militarna kojarzy się przede wszystkim z kolorystyką zbliżoną do barw „matki ziemi”. Nie koniecznie musi to być wzór moro, żywcem zaczerpnięty z odzieży produkowanej dla wojska. Bardzo modny ostatnio jest kolor khaki, który w połączeniu z czernią, brązami, czy też granatem stworzy świetną stylizacją. Wojskowy styl to także dwurzędowe zapięcia, naszywki, pagony, spodnie bojówki, duża liczba kieszeni, trapery. Miksuj dowolnie, ale pamiętaj! Umiar to podstawa. Nie chodzi o to, żeby wyglądać jak żołnierz w pełnym umundurowaniu, ale by stworzyć komfortową i uniwersalną stylizację z charakterem.

Za mundurem panny sznurem.

Męska bomberka w moro, szary lub granatowy T-shirt, jeansowe spodnie i ciężkie buty typu trapery? Brzmi dobrze? Taka stylizacja dodaje męskości i z pewnością przyciągnie wzrok nie jednej pani. Dodatkowym atutem jest jej uniwersalność. Do pracy, na randkę, czy wieczorny wypad z kumplami. Gdzie tylko zechcesz!

Jeśli nie jesteś przekonany do stylu casual, możesz sięgnąć po typowo militarną odzież. Półki uginają się pod ciężarem spodni, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Niektóre modele pokryte są teflonem, zapobiegającym przemakaniu i nieprzyjmującym zabrudzeń. Wzmocnione siedzenie, niezliczona ilość kieszeni, gumki w pasie zapobiegające zsuwaniu, to tylko niektóre atuty zapewniające maksymalny komfort użytkowania.

A może koszula taktyczna? Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłej koszuli. W dolnej części zastosowano jednak prawie niewidoczne nacięcie, zapewniające szybki dostęp do broni. Dodatkowo kilka kieszeni na drobiazgi, rozlokowane w strategicznych miejscach. Produkt zadowoli nawet najbardziej wymagających wielbicieli militariów.

Nie tylko dla facetów.

Kto powiedział, że odzież militarna jest przeznaczona tylko dla panów? Bomberki, parki, szwedki w moro? Tak! To możliwe! Tak kurtka dodaje charakteru i wbrew pozorom jest bardzo kobieca. Wystarczy kilka typowo damskich dodatków, by stworzyć ciekawą stylizację i wyróżnić się z tłumu.

Jak widać, możliwości jest wiele. Klasyczny strój stylizowany na militarny, a może typowo taktyczna, profesjonalna odzież? Wybór należy do Ciebie!

Anna Kulazińska

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box