Kto ma olej w głowie, ten wymienia olej w samochodzie!

Kto ma olej w głowie, ten wymienia olej w samochodzie!

Z roku na rok świadomość kierowców jest coraz lepsza, wciąż niestety jednak trzeba przypominać, iż wymiana oleju w samochodzie to nie czynność robiona z przyjemności czy z fanaberii, lecz przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa auta oraz jego właściciela! Dobrze „naoliwiony” silnik to bowiem poprawnie działający silnik.

Olej silnikowy dzieli się na różne klasy lepkości i rodzaje dodatków w nim się znajdujących. Oleje dzielimy na mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne, jednak dla normalnego posiadacza samochodu ważniejsze jest zapamiętanie hasła do wpisania w wyszukiwarkę: wymiana oleju Kraków. Tylko wymieniając olej u zawodowych mechaników ustrzeżemy się czasochłonnych i kosztownych błędów. Dobiorą oni za nas prawidłowy typ oleju, dla nas zostawiając jedynie przyjemne aspekty posiadania samochodu: jazdę nim. W Krakowie nie ma zbyt dobrych warunków do samodzielnej wymiany oleju, więc nie ryzykujmy – wybierzmy warsztat.

Rola oleju silnikowego jest kluczowa dla pracy motoru, niezależnie od jego pojemności czy mocy. Smarowanie metalowych elementów za sprawą oleju umożliwia prawidłowe funkcjonowanie podzespołów takich jak wałki, cylindry czy sworznie. Olej uniemożliwia powstanie korozji i obniża temperaturę całego układu. Filtr oleju, wymieniany podczas każdej wymiany płynu, odpowiada za czystość poszczególnych części w trakcie pracy. Dobrej jakości olej nie pieni się, nie starzeje się w stopniu szybszym niż określony przez producenta oraz smaruje silnik z zachowaniem odpowiednich właściwości.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box