Komu dedykowany jest styl skandynawski?

Komu dedykowany jest styl skandynawski?

Nie da się ukryć, że styl skandynawski nie przypadnie do gustu każdemu. Proste kształty, brak zbędnych dekoracji, wysoka użyteczność, nacisk na wszystko co naturalne i wyłącznie jasne kolory – wnętrze tak zaaranżowane cechuje się niemal ascetyczną pustką. Mimo że styl skandynawski jest niezwykle urokliwy i ciepły, jego wybór winien być dokładnie przemyślany. Bez wątpienia sprawdzi się on w domach i mieszkaniach niezależnie od metrażu – zarówno w dużych i przestronnych pomieszczeniach jak i na niewielkiej przestrzeni. Nurt ten przypadnie do gustu ludziom, którzy cenią sobie wspomnianą już prostotę, oszczędność formy, a także ekologiczne i naturalne rozwiązania.

Styl skandynawski cechuje się dużą funkcjonalnością, a więc sprawdzi się w przypadku tych, którzy cenią sobie pomysłowe rozwiązania, a także maksymalny ład i porządek. W tak zaaranżowanych pomieszczeniach nie uświadczymy wielu dekoracji czy samych mebli. Oszczędność w zakresie umeblowania może początkowo być trudna w zaakceptowaniu, jednakże niezwykle pakowne, funkcjonalne i praktyczne meble skandynawskie bez wątpienia pomieszczą wszystkie nasze akcesoria.

meble loftowe

meble loftowe

Styl skandynawski to również rozwiązanie dedykowane osobom preferującym przestronne i co najważniejsze jasne pomieszczenia. Światło pełni w tym przypadku kluczową rolę – nie tylko jeśli chodzi o promienie słoneczne, ale również sztuczne oświetlenie o zróżnicowanym natężeniu i barwie. W stylu skandynawskim ważne jest także handmade – ze szczególnym uwzględnieniem mebli wykonanych z palet i drewnianych skrzyń. Można powiedzieć, iż nurt ten sprawdzi się w przypadku osób, które lubią „robótki ręczne”. W tak zaaranżowanych pomieszczeniach nie brakuje bowiem wełnianych koców i pledów o grubym splocie.

Tak jak wspomniano wcześniej, styl skandynawski nie lubi dekoracji i ozdób – chyba, że są naturalne bądź wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Nieco roślinności, świece, dodatki z motywem kwiatowym, lampy (zarówno szklane jak i papierowe), bawełniane poszewki na poduszki, wełniane dywaniki – to jedyne dekoracje na jakie możemy sobie pozwolić.

Jak możemy zauważyć, styl skandynawski cechuje się prostotą. Nie każdy z nas jest w stanie pogodzić się z brakiem dekoracji na ścianach, niezliczoną ilością figurek na półkach bądź rozmaitymi sprzętami w kuchni. Mimo że łączy on w sobie wiele stylów, dominują w nim geometryczne bryły i stonowane warianty kolorystyczne.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box