Kim jest i jak znaleźć dobrego diabetologa?

Kim jest i jak znaleźć dobrego diabetologa?

Kim jest i czym zajmuje się lekarz o specjalizacji diabetologia? Jak można nim zostać? Ta tajemnicza nazwa zawdzięcza swe pochodzenie łacińskiemu diabetes mellitus, co w tłumaczeniu oznacza „cukrzycę”.

Jak zostać diabetologiem?

Lekarz diabetolog jest więc specjalistą z zakresu leczenia cukrzycy. Diabetologiem można zostać po pomyślnym ukończeniu studiów medycznych oraz wybraniu specjalizacji z zakresu pediatrii lub chorób wewnętrznych. Później należy odbyć jeszcze określony przez Ministerstwo Zdrowia program szkolenia trwający dwa lata, który kończy się egzaminem państwowym z wybranej specjalizacji. Po niej można zająć się leczeniem cukrzycy u najmłodszych pacjentów (tzw. dziecięcy diabetolog), zdobywając przy tym szersze uprawnienia w dziedzinie endokrynologii, czyli nauki o hormonalnych zaburzeniach oraz ich leczeniu.

Diabetolog

Diabetolog

Sprawdzony diabetolog Opole i okolice

Lekarze z tej specjalizacji mają gabinety we wszystkich większych miastach w Polsce, m.in. w Opolu, Wrocławiu, Krakowie czy w stolicy. Poszukując jednakże dobrego specjalisty z zakresu leczenia cukrzycy, w szczególności należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Lekarz pracujący w zawodzie i wybranej specjalizacji od wielu lat posiada większą wiedzę w temacie diabetologii, opartą nie tylko na książkach i wykładach, ale przede wszystkim na długoletniej praktyce i wielu przypadkach pacjentów. Dobrze jest również poczytać opinie na temat lekarzy w internecie. W sieci dostępnych jest sporo platform zawierających rzetelne i potwierdzone komentarze na temat konkretnych diabetologów.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box