Jaki zestaw suplementów na masę najlepiej wybrać?

Jaki zestaw suplementów na masę najlepiej wybrać?

Budowanie masy mięśniowej to niełatwe wyzwanie. Chcąc uzyskać dodatkowe kilogramy nie wystarczy jedynie spożywać większą ilość pożywienia, ponieważ przypadkowo dobrany jadłospis może zawierać produkty, które nie posiadają odpowiednich wartości odżywczych. Źle zbilansowana dieta może nie tylko nie przynieść pożądanych rezultatów, ale również zwiększyć ilość tkanki tłuszczowej, a nawet pogorszyć zdrowie organizmu. Niezwykle istotny jest więc należycie dobrany jadłospis uzupełniony o tak zwane suplementy na masę, które znacząco wspomagają proces budowania atletycznej oraz umięśnionej sylwetki.

Jakie suplementy najlepiej wybrać?

Wiele osób popełnia błąd wybierając suplement, który zawiera jak największą ilość białka. Owszem, proteiny to podstawowa wartość odżywcza, która stanowi budulec mięśni, ale samo spożywanie dużej ilości białka niekoniecznie przyniesie pozytywne rezultaty. Poniżej przedstawione są rodzaje suplementów, które najlepiej sprawdzą się przy budowaniu masy mięśniowej. Odżywki można nabyć chociażby za pośrednictwem sklepu internetowego marki biogenix-bx.com/.

Odżywka typu „Gainer”

Główną zaletą tego typu suplementu jest zbilansowana ilość białka względem innych zawartych składników odżywczych, w szczególności węglowodanów. Dzięki takiemu rozwiązaniu odżywka może nie tylko stanowić dodatek do pożywienia, ale również w niektórych sytuacjach zastąpić pełnowartościowy posiłek. Duża ilość sportowców uważa gainer za podstawowy suplement przy budowaniu masy mięśniowej.

Kreatyna

Według badań stanowi najbardziej skuteczny preparat anaboliczny, który można zakupić legalnie w sklepach z suplementami. Codzienna dawka kreatyny zwiększa siłę mięśni, dzięki czemu pozwala osiągać lepsze wyniki sportowe oraz spowodować znaczny rozrost ciała.

Aminokwasy BCAA

Aminokwasy rozgałęzione wspierają syntezę białek oraz zabezpieczają mięśnie w trakcie treningu. Preparat sprzedawany jest zazwyczaj w postaci tabletek, które należy spożywać w określonej dawce zarówno w dni treningowe, jak i nietreningowe.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box