Zewnętrzne elementy okna

Zewnętrzne elementy okna

Maecenas mauris elementum, est morbi interdum cursus at elite imperdiet libero. Proin odios dapibus integer an nulla augue pharetra cursus.

Na zewnątrz okna montuje się:

■ Rolety zewnętrzne – które mają płaszcz zbudowany z wielu lameli. Chronią wnętrza przed mrozem i gorącem z nagrzanego dachu. Szczelna roleta zabezpiecza jeszcze wnętrza przed nadmiarem jaskrawego światła, a szyby – przed uszkodzeniami mechanicznymi. Osłonv można zamówić jako fabrycznie zespolone z oknem, albo dodać później (do ramy okiennej wystarczy przykręcić we wskazanych miejscach skrzynkę z mechanizmem nawijania płaszcza oraz prowadnice). Sterowanie odbywa się ręcznie albo elektrycznie. Można też wykorzystać zasilanie energią słoneczną (panele słoneczne umieszcza się na skrzynkach).

■ Markizy – wykonane z siatki (PVC), odpornej na czynniki atmosferyczne. Siatka pochłania promieniowanie słoneczne i zatrzymuje 70% ciepła, dlatego poddasze się nie przegrzewa. Osłony takie sprawdzają się na oknach zwróconych na południe i zachód, bo są skuteczne także przy ich otwarciu. Ponadto nie ograniczają widoczności od strony wnętrz. Tańsze modele ręcznie zahacza się o zaczepy na dole skrzydła. Droższe, ze sterowaniem elektrycznym, przesuwają się wzdłuż metalowych prowadnic. Na zimę markizy zwija się do kasety na ramie okna. Po wewnętrznej stronie okna można zamontować:

■ Rolety wewnętrzne – które w większości służą jedynie do powstrzymania jaskrawego światła słonecznego, nie gorąca (tylko niektóre tkaniny mają np. aluminiową powłokę, odbijającą promienie słoneczne). Osłony wykonuje się z materiałów o różnych stopniu przepuszczania światła, mocnych, nieblaknących i odpornych na brudzenie się. Montaż jest prosty – wałek z materiałem mocuje się na górnej krawędzi skrzydła. Zaczepy na bokach skrzydła, najczęściej zamontowane fabrycznie, pozwalają zahaczać roletę na wybranym poziomie.

■ Żaluzje – mające ruchome lamelki, którymi można regulować dostęp promieni słonecznych do wnętrza. Jeżeli te człony pokryte są powłoką antyrefleksyjną, w zimie ustawia się je powłoką do wewnątrz, by nie zatrzymywać ciepła od słońca.

■ Moskitiery – czyli siatki o drobniutkich oczkach, zatrzymujące owady, lecz nie ograniczające widoczności od strony wnętrza. Prowadnice przytwierdza się do krawędzi ościeżnicy.

Facebook Comments
Redaktor
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos

Facebook Comments