Intensywny kurs – jedyny skuteczny sposób na szybką naukę języka angielskiego

Intensywny kurs – jedyny skuteczny sposób na szybką naukę języka angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest umiejętnością kluczową, a wręcz wymaganą na rynku pracy. Osoba, która posługuje się nim biegle ma bowiem większe szanse na znalezienie doskonale płatnego zajęcia. Istnieje wiele metod nauki, ale dla osób nie lubiących poświęcać długich miesięcy na wkuwanie słówek czy opanowywanie gramatyki jedynym sensownym rozwiązaniem jest ekstremalnie intensywny kurs, polegający na całkowitym zatopieniu się w języku angielskim.

Nauka to nie tylko przekazywanie suchej wiedzy o języku

Skuteczna nauka polega przede wszystkim na tym, aby w maksymalnie dużym stopniu skupić się na pozyskaniu umiejętności biegłego posługiwania się językiem angielskim. Chodzi tutaj o zdolność do prowadzenia naturalnej i niewymagającej ogromnego wysiłku konwersacji – nie tylko w życiu prywatnym, ale też w sferze zawodowej. W osiągnięciu tego celu pomoże jedynie intensywny kurs, będący połączeniem metod klasycznych z nowoczesnych. Kładzie on nacisk na angażowanie i aktywizowanie kursantów, którzy posługują się językiem obcym w dosłownie każdej sytuacji – podczas rozmów, dyskusji, negocjacji czy kłótni. Jeśli chodzi konkretnie o język angielski Wrocław jest miastem, w którym takie kursy są organizowane regularnie.

Co wyróżnia dobry, intensywny kurs języka angielskiego?

Aby kurs języka angielskiego był faktycznie intensywny i skuteczny, prowadzący zajęcia powinni się posługiwać różnymi metodami i środkami. Mogą to być podręczniki, autorskie materiały, prasa codzienna, dzieła literatury, filmy czy Internet. Płynność wypowiedzi po angielsku musi być bowiem ćwiczona w różnych formach konwersacyjnych. Jeżeli mamy na myśli właśnie taką formę nauki, to angielski Wrocław powinien nas w pełni usatysfakcjonować. Co jeszcze charakteryzuje intensywny kurs z prawdziwego zdarzenia? Jest to przede wszystkim:

  • identyfikacja celu nauki oraz pożądanych umiejętności, jakie pragniemy nabyć w trakcie trwania kursu
  • możliwość całkowitego zanurzenia się w języku angielskim, czyli otoczenie się nim w każdej możliwej sytuacji (tzw. immersja), przy jednoczesnym zakazie mówienia w języku ojczystym
  • skupienie się głównie na swobodnej komunikacji, a nie na gramatyce
  • możliwość poznania angielskiego od strony różnych akcentów
  • Reklama: The Dream Kurs angielskiego przez Skype
Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box