Inhalatory – co powinno przykuć naszą uwagę przy ich zakupie?

Inhalatory – co powinno przykuć naszą uwagę przy ich zakupie?

Czym jest inhalator?

W każdym domu, gdzie są dzieci, a także osoby, które się zmagają z naprawdę częstymi infekcjami dolnych oraz górnych dróg oddechowych, na pewno się przyda inhalator. A czym on właściwie jest? Dlaczego powinniśmy go kupić oraz na co podczas wyboru jego zwrócić uwagę? Nowoczesne inhalatory to urządzenia medyczne, które są przeznaczone do terapii górnych jak i także dolnych dróg oddechowych. Ich działanie się opiera na nebulizacji, a więc zamianie postaci leku z postaci płynnej w aerozol, który jest zwany mgiełką chłodną. Jest to zawiesina cząsteczek mikroskopijnych leku w powietrzu. Dzięki rozwiązaniu takiemu jest umożliwione wdychanie leczniczej substancji oraz jej dostarczanie bezpośrednio do partii układu oddechowego tych najgłębszych. Substancje, które są używane do inhalacji to roztwór fizjologicznej soli oraz także inne leki. Do nich nie używa się aromatycznych olejków. Kiedy się używa inhalatora, głównie do leczenia infekcji czy też chorób przewlekłych, takich jak przeziębienie, kaszel, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, zapalenie płuc, choroby alergiczne czy też astma.

Jakie są w ogóle zalety inhalacji?

Przede wszystkim dzięki inhalacji jest możliwe szybkie oraz skuteczne dotarcie do obszarów dolnych dróg oddechowych. Musimy także wiedzieć, że są do nich wykorzystywane niewielkie dawki leku, które docierają bardzo szybko jak i także skutecznie. W porównaniu z innego rodzaju metodami podawania leków, dają one mniejsze skutki uboczne. Inhalacje są idealne wręcz dla dzieci, którym leków ogólnoustrojowych podawać nie można.

Rodzaje inhalatorów

Różnego rodzaju inhalatory kupimy na stronie https://medyczny-rzeszow.pl/c/63/inhalatory-oraz-akcesoria.html Poza inhalatorami znajdziemy tam masę innych produktów. Przykładem mogą być chociażby podkłady higieniczne. Obecnie w warunkach domowych najczęściej są stosowane inhalatory tłokowe oraz także inhalatory ultradźwiękowe. Ich wybór powinien być przemyślany, ponieważ mają w zasadzie nieco inne działanie oraz zastosowanie. Istotne jest także to, aby dobrać inhalator w sposób adekwatny do swoich potrzeb oraz dolegliwości.

 

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box